Вчимося демократії разом

      Верхуша Юлія, вихованка Молодіжної дорадчої ради при міському голові міста Шостки, учениця 11-Б класу ШЗШ №5, взяла участь у Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування «Вчимося демократії разом», який нещодавно відбувся в місті Києві. На цьому урочистому заході Молодіжна дорадча рада міста Шостки була нагороджена Грамотою Українського державного центру позашкільної освіти за активну діяльність з питань співпраці з органами місцевої влади.

     Після урочистого відкриття молодіжні лідери з усієї України змогли проявити себе в туристичному квесті «Осінні старти» та взяти участь у лідерських тренінгах. Модератором групи «Якби мером був я» була Верхуша Юлія – представник Молодіжної дорадчої ради при міському голові міста Шостки. Вона презентувала досвід роботи дорадчої ради з питань співпраці міської ради з молоддю міста. Присутні на тренінгу були вражені відкритим спілкуванням влади з молоддю.

     Насичений яскравими подіями день завершився лідерською вечіркою, а на ранок всі учасники Всеукраїнського збору лідерів мали змогу відшліфувати отримані знання під час спілкування в режимі «вільного мікрофону». На зустрічі був присутній народний депутат, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Невимушена розмова старшокласників з політиком дозволила виявити прагнення нинішньої учнівської молоді брати участь в управлінні державою та з’ясувати можливі шляхи такої участі. Представник Міністерства освіти і науки України Середницька А.Д., яка також була присутня на зустрічі, проінформувала присутніх про стан обговорення законодавчих змін в системі освіти, про передбачений період надання безоплатних послуг в позашкільних навчальних закладах до досягнення в Україні європейського рівня життя.

      Під час зустрічі обговорювались питання національно-патріотичного виховання молоді, програма обміну лідерами учнівського самоврядування Сходу та Заходу України задля зміцнення Української держави на рівні молодіжних зв’язків, фінансова підтримка учнівських проектів, законодавчі ініціативи в сфері освіти та відношення до них учнівської молоді тощо. Лідери учнівського самоврядування отримали приклад державницького підходу дитячого омбудсмена до проблем дітей та учнівської молоді, налагодили з ним взаємодію.

    Організатори заходу провели цікаву екскурсію історичними місцями Києва та побажали молоді успіхів на вибраному ними життєвому шляху.