У Києві знані лектори й експерти навчали креативну молодь  створенню стартапів під час школи UF Incubator Startup Week

    Вдалим посеред золотої осені видався освітній бізнес-тиждень для 27 непересічних учнів зі всієї України – переможців конкурсів МАН і авторів розробок у галузях ІТ-технологій, електроніки, приладобудування, екології та ресурсозбереження – у київській Пущі-Водиці на базі MANLAB.CAMP з 15 по 20 вересня Національний центр «Мала академія наук України» провів для них Всеукраїнську наукову профільну школу «UF Incubator StartUp Week».

       За словами керівника проекту Віталія Лісового, завдання бізнес-інкубатора МАН – навчити дітей основам маркетингу і фінансів, командній роботі та презентації проектів.

        – Мета проекту полягає в тому, щоб вивести ідеї дітей на рівень бізнесу, тобто пройти шлях від ідеї до отримання першого прибутку. Цей проект буде доступний не тільки для учнів, вихованців МАН, а й для студентів і випускників нашої академії, які мають інноваційні проекти і потребують допомоги, яку може надати бізнес-інкубатор. У планах – відкриття в Києві бізнес-інкубатора на Чоколівському бульварі, 13, де буде діяти лабораторія прототипування, – поділився планами Віталій Лісовий. – У ній діти будуть мати можливість виготовити технічний прототип власного проекту за допомогою ресурсів МАН. Плануємо поширювати нашу діяльність і на інші регіони.

        В «UF Incubator» були представлені десять проектів, тож учнів поділилися на 10 команд, кожна з яких складалася з трьох учасників: автора винаходу (ідеї) стартапу, маркетолога і фінансиста. Автори ідеї є одночасно керівниками команд. Обдаровану молодь провідні викладачі, психологи і маркетологи Києва та фахівці МАН навчали позиціюванню, маркетинговим стратегіям і залученню інвестицій, захисту прав інтелектуальної власності, роботі в команді і правильної презентації проектів.

    Храмченко Анатолій, учень 10 класу Шосткинського навчально-виховного комплексу: спеціалізованої школи І-ІІ ступенів - ліцей, вихованнець СЮТех, МАН представив макет вітродвигуна, над яким працював півроку.

        - Якщо встановити цей пристрій на узбіччі жвавої траси, можна забезпечити безперервне вироблення електроенергії. Зараз альтернативна енергетика стає доволі популярною. Єдиним "мінусом" є те, що дуже дорого встановлювати всі ці генератори. І ось тому було вирішено розробити дешевший аналог, - пояснює юнак.

   Завершився тиждень бізнес-освіти урочистим врученням сертифікатів від МАН, її стратегічних партнерів і екскурсією освітніми ІТ-майданчиками UNIT.City – першого інноваційного парку в Україні, аналога якому немає в Україні і багатьох країнах світу. В місці, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій, готові безкоштовно навчати юних інноваторів з гарантією угоди, що перші три роки після навчання вони будуть працювати в Україні.

         Усі учасники команд мають врахувати зауваження експертів, вдосконалити свої презентації, щоби цього року взяти участь у міжнародному форумі, який відбудеться в Києві в листопаді.

24 вересня 2018