Переможці Інтернет-турніру МАН

23 грудня у приміщенні київської ЗОШ № 225 відбувся фінал Всеукраїнського Інтернет-турніру з природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація», традиційним організатором якого є Національний центр «Мала академія наук України».

Протягом жовтня тривав дистанційний етап турніру, в якому взяли участь більше 3000 школярів, об'єднаних у 536 команд. Учні змагалися в режимі онлайн за п’ятьма напрямами: фізика, хімія, біологія, географія та астрономія. Завдання були представлені у вигляді фото- і відеодемонстрацій. При вирішенні завдань учасники мали змогу користуватися підручниками, Інтернетом і консультуватися з викладачами. Втім, як зазначають організатори турніру, цього замало, аби дати повну обґрунтовану відповідь – для цього школярі повинні мати розвинене логічне мислення й ерудицію.

У змаганнях брали участь учні 7–11 класів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Турнір для них став підготовчим курсом щодо подальшої діяльності у Малій академії наук. Одне з основних завдань «Відкритої природничої демонстрації» – підвищення інтересу молоді до поглибленого вивчення природничих наук та інформатики.

Команда "Сузір'я" ШНВК:СШ І-ІІ ст. - ліцей: Михайло Шекера, Тетяна Нибожинська, Катерина Янковенко, Марія Кокшайкина, Нікіта Попов, Олександр Лега
Команда "Сузір'я" ШНВК:СШ І-ІІ ст. - ліцей: Михайло Шекера, Тетяна Нибожинська, Катерина Янковенко, Марія Кокшайкина, Нікіта Попов, Олександр Лега

 Протягом дистанційного туру команди мали змогу ознайомитися з розв’язками завдань і рейтингом з детальним звітом щодо набраних балів. Отже, у запеклій інтернет-боротьбі до очного туру дійшли такі команди: «Компас» із Тельманівського ліцею Донецької області, «Созвездие» з Сумської області та «Зірка 1» з м.Києва.

 

Сумську область представляли учні ШНВК:СШ І-ІІ ст.-ліцей:  Михайло Шекера, Тетяна Нибожинська, Катерина Янковенко, Марія Кокшайкина, Нікіта Попов, Олександр Лега. Керівник команди  - Гутак Інна Олександрівна, вчитель хімії ліцею.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен ЛІСОВИЙ. Він привітав присутніх і наголосив: три команди, які дійшли до фіналу, вже є найкращими, незалежно від результатів змагання, але закликав таки поборотися за абсолютну перемогу.

Почесним гостем заходу став український космонавт, член піклувальної ради Малої академії наук України Леонід КАДЕНЮК. Він попросив молодих дослідників ніколи не припиняти активної роботи над собою і набувати все нових і нових знань. «Немає тих знань, які не потрібні людині. Так, усього знати не можна, але прагнути цього потрібно. Тільки знання можуть зробити вас значущими членами суспільства».

Директор ЗОШ № 225 В’ячеслав ГЛУШАНИЦЯ привітав присутніх і подякував організаторам заходу за наукову активізацію школярів.

Як і у відбірних турах, завдання турніру складалися з таких тематичних блоків: фізика, астрономія, біологія, географія та хімія. Змагання проводив завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор ЧЕРНЕЦЬКИЙ, за перебігом турніру стежили рефері, а правильність відповідей перевіряло журі.

У нелегкій, але надзвичайно цікавій інтелектуальній боротьбі перемогу здобула команда «Компас». Київська команда «Зірка 1» ЗОШ № 225 і команда «Созвездие» із Сумщини посіли друге та третє місця відповідно. Усі учасники, а також найактивніші глядачі отримали цінні призи.

 

Вітаємо учнівський та педгогічний колективи ШНВК: СШ І-ІІ ст - ліцей з перемогою