Мрія здійснилася

  Побачити на власні очі будинок Верховної Ради України «під куполом», де щодня пишеться історія держави, відчути дух робочих буднів Народних депутатів, послухати цікаві історії та секрети заснування і розвитку найвищого виборного органу державної законодавчої влади та єдиного органу конституційної юрисдикції України, мали змогу члени Молодіжної дорадчої ради при міському голові та переможці ІІ і ІІІ етапу МАН.

    4 жовтня за ініціативі та сприяння Народного депутата України Ігоря Федоровича Молотка було організовано екскурсійну поїздку для 23-х старшокласників Шостки, які відвідали Верховну Раду та Конституційний Суд України. Про цю поїздку діти мріяли більше року, нарешті, мрія здійснилась: з’явилась можливість потрапити всередину однієї з найвідоміших будівель м. Києва та України.

     Перед початком екскурсії учні разом з кураторами пройшлись головною вулицею міста – Хрещатиком та по вулиці Грушевській, де ознайомились з визначними місцями, особливо, які пов’язані з періодом Революції Гідності. Здавалось би вже нічого не нагадує ті дні, коли розгортались головні події у житті країни у той період, але у пам’яті кожного залишаться спогади та шана героям, які своїм життям виборювали краще життя для українського народу.

     Знайомство з архітектурою головного приміщення Верховної Ради України – сесійного будинку, розпочалося з його вестибюлю та кулуарів, які оформлені творами українських митців. З перших хвилин екскурсії будівля Верховної Ради України вражає своєю красою та величчю: вишукані кулуари, кришталеві люстри, розкішні килими та позолочений декор. І не дивно, адже сесійний будинок є не лише важливим центром політичного життя держави, а й величною архітектурною пам’яткою місцевого значення. Непроста історія українського державотворення постала перед екскурсантами у всій своїй суперечливості та правдивості, відбитій у архітектурі та оздобленні споруди Верховної Ради, що належить до історичних пам`яток України. Сьогодні будинок українського парламенту використовується для проведення засідань Верховної Ради України.

     З холу першого поверху перейшли до кулуарів другого. Навпроти центрального входу до сесійної зали розташовані місця для реєстрації народних депутатів України та забезпечення їх робочими матеріалами. Ліворуч від сесійної зали розташоване художнє полотно "Державотворення" (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України, коли 350 депутатів проголосували за незалежність нашої країни. На картині автор масштабного твору - молодий київський художник Олексій Кулаков мовою образотворчого мистецтва увічнив найвизначніші етапи життя Української держави та її видатних синів. Відкриття картини відбулося 22 серпня 2001 року з нагоди 10-ї річниці Незалежності України. Поряд, під склом, знаходиться прапор України, внесений до сесійної зали 24 серпня 1991 року.

     Цікавим для юних лідерів було побачити місце у кулуарах другого поверху, де народні обранці проводять інтерв’ю, брифінги та спілкуються з пресою. Це місце прес-поінту біля одного з виходів із сесійної зали. Кожен присутній мав можливість сфотографуватись там і на хвилинку уявити себе народним депутатом України під час інтерв’ю. Після цього екскурсія перемістилась в фойє третього поверху, де відбуваються термінові засідання депутатських фракцій і груп, розміщено кулуари ложі преси, де відбуваються прес-конференції, брифінги, інтерв'ю тощо. Під час парламентських слухань та розгляду конкретних питань у сесійній залі у фойє ІІІ поверху виставляються тематичні інформаційні експозиції. Періодично проходять виставки живопису, графіки, народної творчості, фото, книжкових, документальних, музейних та інших експозицій. На момент екскурсії у фойє розміщувалася виставка живопису.

    Під час відвідування будинку Верховної Ради України найбільше емоцій, звичайно, викликала сесійна зала, яку побачити вдалося лише з балкону. Всім було цікаво на власні очі побачити місце Голови Верховної Ради України, ложу Президента України, ложу уряду, ложу для поважних гостей, інші ложі партеру для народних депутатів України. На балконі, з якого присутні розглядали сесійну залу, розташовані ложі дипломатичного корпусу, преси та гостей. Склалося враження, що народні депутати тільки-но вийшли на п’ятихвилинну перерву, адже на місцях залишились робочі документи після ранкового засідання. Розглядаючи сесійну залу, неможливо не зупинити погляд на чотиритонній красуні – люстрі з білого та червоного кришталю, яка за формою нагадує шапку Мономаха або соняшник – часто використовуваний мотив у українському народному мистецтві.

    Несподіваним виявився той факт, що сьогодні на балконі сесійної зали відведено 11 місць для звичайних громадян, які, подавши свою заявку електронним шляхом, за 30 днів до пленарного засідання, можуть особисто спостерігати за роботою Верховної Ради України.

   Шосткинську громаду у холі Ради зустрів І.Ф. Молоток. Народний обранець сфотографувалися разом із старшокласниками біля панно на тему легендарної конституційної ночі та розповів про свою депутатську діяльність заради процвітання і розвитку країни. Він щиро подякував дітям за успіхи у навчанні, побажав щоб їхні досягнення стали початком нових перемог на життєвому шляху. Потім школярі пообідали в депутатській їдальні.

    Діти  були  приємно вражені атмосферою  Парламентської будівлі та задоволенні зустріччю з народним обранцем, адже в неформальному спілкуванні з І.Ф.Молотком, вони отримали практичні навички з основ поведінки, зовнішнього вигляду та манер справжнього дипломата.

   Але Верховна Рада України була не єдиним місцем, яке пощастило відвідати Шосткинським лідерам. Вони мали змогу потрапити ще на екскурсію до Конституційного Суду України. Вражень було не менше.

     Під час екскурсії старшокласники оглянули приміщення Конституційного Суду України: залу засідань, прес-центр, а також переглянули музейну експозицію, в якій представлено близько 150 експонатів – сувеніри, медалі, книжкові видання, подаровані органами конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародними організаціями, а також вітчизняними органами державної влади, судовими установами. Молодь мала змогу дізнатися багато цікавого про історію, завдання і повноваження КСУ, організацію судових засідань, порядок призначення суддів, особливості конституційного провадження тощо.

Поїздка виявилась дуже цікавою та водночас пізнавальною. Адже організація таких екскурсій формує у молодого покоління відчуття патріотизму та відповідальності, дає стимули для особистого розвитку та створення нової демократичної, патріотичної та незалежної української нації.

    Чудовий та пізнавальний день для всіх закінчився. Емоції та враження ще довго не втихали поміж школярами, навіть по виїзді з Києва. Втомлена, та щаслива молодь дорогою додому мріяла про свою майбутню життєву перспективу.

    Молодіжна дорадча рада при міському голові щиро вдячна Народному депутату України І.Ф. Молотку, його помічнику-консультанту А.В. Шульзі за організацію та спонсорство поїздки до Києва.